Results

Download
No. Last Name First Name Team YoB Nat. Class Start time
105 MITCHELL Fredrich Drammen CK 1979 NORNOR Pro Masters 14:48:00
99 SHILL Jason 1980 GBRGBR Pro Masters 14:48:30
97 LERVOLD Morten Voss MTB 1983 NORNOR Pro Masters 14:49:00
96 SKARPEID Anders 1987 NORNOR Pro Masters 14:49:30
94 STANDAL Pål SK Rye 1981 NORNOR Pro Masters 14:50:00
93 INDREBOE John Torvald SK Rye 1987 NORNOR Pro Masters 14:50:30
92 MAUKONEN Sami Ridemore Finland / KangKi 1974 FINFIN Pro Masters 14:51:00
91 SAARELA Paavo Kymi Anti-Flow 1963 FINFIN Pro Masters 14:51:30
88 HANSSEN Geir Bergen MTB Klubb 1971 NORNOR Pro Masters 14:52:00
87 VAINIKKA Eki Retkikunta Racing 1987 FINFIN Pro Masters 14:52:30
86 ALLEVA Paolo SCOUTBIKE.COM 1975 ITAITA Pro Masters 14:53:00
85 VUCKOVIC Nikola 1979 SRPSRB Pro Masters 14:53:30
81 AABECH Nellie BCsport.no BOC 2007 NORNOR Pro U17 female 14:57:00
77 PETERSON Mark Valga Motoklubi 2006 ESTEST Pro U17 male 15:01:00
76 ARDERN Ian Trailstore Collective 2007 SWESWE Pro U17 male 15:01:30
75 MAUKONEN Eliel Team Ridemore 2006 FINFIN Pro U17 male 15:02:00
74 STUBERGH VERSTAD Elias Stubergh Racing 2006 NORNOR Pro U17 male 15:02:30
73 HEIEREN Noah Rye 2007 NORNOR Pro U17 male 15:03:00
72 PESTALOZZI PEDERSEN Markus Sk rye 2006 NORNOR Pro U17 male 15:03:30
71 GROVEN Amund If Fr?y 2006 NORNOR Pro U17 male 15:04:00
70 TORGERSEN Torje Husom Hafjell freerideklubb 2007 NORNOR Pro U17 male 15:04:30
69 HELLE Fabian Drammen CK 2007 NORNOR Pro U17 male 15:05:00
68 SKEIE-LEBREUX Markus CK Nittedal 2007 NORNOR Pro U17 male 15:05:30
67 LIDSHEIM Brage CK Nittedal 2006 NORNOR Pro U17 male 15:06:00
66 ILIEV Bojidar HOTALICH 2006 BULBUL Pro U17 male 15:06:30
65 LÄMMLEIN Lukas Team Herobikes 2007 GERGER Pro U17 male 15:07:00
64 MÄEUIBO Riko AP/saglab racing team 2007 ESTEST Pro U17 male 15:07:30
63 NEUMANN Lino 2006 GERGER Pro U17 male 15:08:00
62 SCHÜTZ Fabrizio 2006 SUISUI Pro U17 male 15:08:30
61 LAMARIS Marco APO KOROPIOU 2006 GRE.jpgGRE Pro U17 male 15:09:00
103 HENSMANNS Julia KSV Baunatal 2003 GERGER Elite Women 15:13:00
102 GALLITZENDÖRFER Katja TV Burglengenfeld 1998 GERGER Elite Women 15:14:00
101 KUCHLING Maxi Racement 2001 GERGER Elite Women 15:15:00
78 EICHHOLZER Miles Hafjell Freeride Club 2005 NORNOR Pro U19 male 15:19:00
55 HÜBERT Oscar Ludwig Grønlie Hübert Racing Co. 2004 NORNOR Pro U19 male 15:19:30
53 ØDEGÅRDSTUEN Eirik Ølnes SK Rye Sykkel 2005 NORNOR Pro U19 male 15:20:00
52 ROTHE Luis SC Bad Marienberg-Unnau 2004 GERGER Pro U19 male 15:20:30
51 GOSKA Sondre Laurits R?d Mysen IF Sykkel 2005 NORNOR Pro U19 male 15:21:00
49 HAMMERSTAD Sivert Drammen CK 2005 NORNOR Pro U19 male 15:21:30
48 GORNY Pascal BSV Profil Hürtgenwald 2004 GERGER Pro U19 male 15:22:00
47 ARDERN Nils Trailstore Collective 2005 SWESWE Pro U19 male 15:22:30
46 TUNSVED Walle ML Sports club 2005 SWESWE Pro U19 male 15:23:00
45 KAUPPINEN Samu Pyorahuolto.com 2005 FINFIN Pro U19 male 15:23:30
44 VENTURI Patrick 3 STARS A.S.D. - ALESSIBICI 2005 ITAITA Pro U19 male 15:24:00
43 MELVAS Leo Hi5bikes 2004 FINFIN Pro U19 male 15:24:30
42 KV?LSETH Gabriel Kv?lseth Racing 2004 NORNOR Pro U19 male 15:25:00
41 KOLE?ÍK Ond?ej KELLYS FACTORY TEAM 2005 CZECZE Pro U19 male 15:25:30
34 LOVEL Matijas Coast Riders 1992 CROCRO Elite Men 15:30:00
33 BASIC Ivan CROATIAN NATIONAL TEAM 1999 CROCRO Elite Men 15:30:30
32 KVÅLSETH Eimund Team Sykleriet 2000 NORNOR Elite Men 15:31:00
31 ERVIN Spencer 2002 USAUSA Elite Men 15:31:30
30 JONSON Noa 2003 SWESWE Elite Men 15:32:00
27 RAFTESETH Fredrik Sogn CK 1997 NORNOR Elite Men 15:32:30
26 SCHAARSCHMIDT Falk shredERZ e.V.//BA Glauchau 2001 GERGER Elite Men 15:33:00
25 DYRDAHL Petter Mysen IF 2002 NORNOR Elite Men 15:33:30
24 JOHANSSON JONES Gustaf Mountainbiker.at 2003 SWESWE Elite Men 15:34:00
23 COOK Michael Mike`s Bikes Racing 1992 NORNOR Elite Men 15:34:30
22 WIESENGANGER Michal KELLYS FACTORY TEAM 1984 SVKSVK Elite Men 15:35:00
19 KJAERGAARD Jon Vegar Aga Bergen MTB Klubb 1989 NORNOR Elite Men 15:35:30
18 METSÄRINTA Anton RR 2002 FINFIN Elite Men 15:36:00
17 WESTERHOLM Tuukka 2002 FINFIN Elite Men 15:36:30
16 MATTUS Juho Fun Timez Crew 1991 ESTEST Elite Men 15:37:00
14 OBERHOFER Maximilian Bikeclub Leogang 2003 AUTAUT Elite Men 15:37:30
13 JOHNSEN Kevin Scott Team HERO 2003 NORNOR Elite Men 15:38:00
12 FERENCZI Marcell RAD Company Racing Team 2000 HUNHUN Elite Men 15:38:30
11 LINNALA Visa Kymi Anti-Flow 1986 FINFIN Elite Men 15:39:00
10 ERIKSSON Adam 1999 SWESWE Elite Men 15:40:00
9 SAARELA Eero 1998 FINFIN Elite Men 15:41:00
8 ØVERLI-MORK Sander-Mathias Lillehammer CK 2003 NORNOR Elite Men 15:42:00
7 LAAKSO Atle SK Rye 2001 NORNOR Elite Men 15:43:00
6 PILV Armin AP/saglab racing team 1999 ESTEST Elite Men 15:44:00
5 BERGBY Ole-Herman Sk Rye 1999 NORNOR Elite Men 15:45:00
4 LEIVO Petteri Fillaritalli 1997 FINFIN Elite Men 15:46:00
3 SMESTAD Simen SK Rye 1998 NORNOR Elite Men 15:47:00
2 BOTTERAM Tristan Canyon CLLCTV 2000 NEDNED Elite Men 15:48:00
1 BARANEK Rastislav KELLYS FACTORY TEAM 1995 SVKSVK Elite Men 15:49:00